Sienkiewicz – figury woskowe

SJO – szkoła języków obcych
8 kwietnia, 2021
Przychodnia Felin / Koralowa
8 kwietnia, 2021

PPHU „Maria”, początkowo „Zakład Artykułów Dekoracyjnych” jest firmą rodzinną założoną 16 stycznia 1989 przez Teresę Sienkiewicz i Włodzimierza Sienkiewicza.

Na fali przemian ustrojowych małżeństwo Sienkiewiczów postanowiło porzucić wyuczone profesje (w przypadku Teresy jest to zawód nauczyciela, w przypadku Włodzimierza zawód inżyniera elektryka) i rozpoczęło budowę własnej firmy. Od początku firma zajmowała się wytwarzaniem figur kultu religijnego. W pierwszym okresie sami zgłębiali tajniki produkcji, osobiście wykonując figury, a w miarę poszerzania asortymentu i wzrostu sprzedaży zatrudniliśmy większą ilość pracowników.

W 1994 roku został zbudowany nowy zakład produkcyjny o pow. 700 m2, położony na terenie 1,21 ha. Asortyment produkcji obejmuje figury kultu religijnego, stacje Drogi Krzyżowej, stacje Tajemnic Różańcowych, figury do szopek bożonarodzeniowych, a także wyroby jednostkowe na zamówienie. Wzory są opracowywane we współpracy z rzeźbiarzami. Sprzedaż prowadzona jest na terenie kraju w sieci ponad 120 sklepów z dewocjonaliami oraz przyjmujemy indywidualne zamówienia.

Strona internetowa miała pełnić rolę katalogu produktów ponieważ firma głównie zajmuje się sprzedażą do specyficznych firm i prowadzą sprzedaż lokalną. Strona posiada ponad tysiąc produktów
Strona internetowa